Rodzaje zajęć w Centrum Jogi i Samorealizacji "Biała Sowa" we Wrocławiu

Rodzaje zajęć w Studiu Jogi i Samorealizacji „Biała Sowa”

Rodzaje zajęć w Centrum Jogi i Samorealizacji "Biała Sowa" we WrocławiuJoga we Wrocławiu. Lekcje jogi we Wrocławiu. Zajęcia jogi we Wrocławiu.

∗ HATHA JOGA

Hatha Joga we Wrocławiu
Joga określa środki- techniki potrzebne Jaźni do ponownego zjednoczenia się z całością,
promuje harmonię, zjednoczenie całości ciała,oddechu i ducha.

ASANY:

Pozycje ciała uznawane powszechnie za ‘jogę’ stanowią tylko jedną jej część.
Podsatawowym założeniem wszystkich,różnorodnch aspektów jogi jest zjednoczenie z Najwyższą Jaźnią.
Zjednoczenie bytu jednostkowego z absolutem lub czystą świadomością.
Samo słowo joga znaczy dosłownie związek.
Joga została spisana 2500 lat p.n.e. przez Patańdźialego w 8 odgałęzień:
I.Jama- uniwersalne przykazania moralne-niekrzywdzenie,niekradzenie,prawda,brak zachłanności,wstrzemięźliwość
II.Nijama- uniwersalne zasady postępowania
II.Asana- pozycja ciała
III.Pranajama- praktyka oddechu
IV.Pratyahara- powściągnięcie zmysłów w celu wyciszenia umysłu,
jest przygotowaniem do:
V.Dharana- koncentracja, która prowadzi do:
VI.Dhyana- medytacji,której punktem kulminacyjnym jest
VIII.Samadhi- ostateczny cel jogi w którym poprzez doskonałą, świadomą koncentracje dochodzi do przekształcenia świadomości i wyjście poza wszelkie jej ograniczenia. Ciało i zmysły odpoczywają jak w śnie głębokim, a władze umysłu i intelektu pozostają w stanie czuwania. Stan ten charakteryzuje się odczuwaniem głębokiego spokoju, totalnej świadomości tego co jest tu i teraz oraz doświadczeniem braku podziałów na „ja” i świat zewnętrzny.

Podstawowym celem asan i pranajamy jest oczyszczenie kanałów energetycznych (nadiów), tak aby prana mogła przez nie swobodnie przepływać oraz przygotowanie ciała na przyjęcie budzącej się Kundalini – najwyższej energii kosmicznej 🙂
Oddech jest życiem.Możemy przeżyć parę dni bez wody i żywności, ale gdy odetniemy oddech umrzemy w kilka minut. Wobec tego zdumiewające jest jak mało uwagi poświęcamy właściwemu oddychaniu w życiu codziennym.
Dla jogina właściwe oddychanie pełni dwojaką funkcję: dostarcza tlenu do krwi, a zatem i do mózgu oraz kontroluje pranę,czyli energię życiową, prowadząc do panowania nad umysłem gdyż prana i umysł są współzależne.
Dzięki pranajamie wpływamy na stan umysłu, zwiększamy ilość pobieranego tlenu, przygotowujemy się również do praktyki koncentracji i medytacji.

MEDYTACJA:

Spokój umysłu, będący jednym z efektów medytacji jest tym czego świadomie lub nieświadomie pragniemy wszyscy. Każdy ma własny sposób na odnalezienie go: robienie na drutach, żeglowanie- medytując w sobie właściwy sposób. Umysł wycisza się, gdy zajmiemy czymś naszą myśl. Kiedy uda nam się zredukować naszą uwagę do jednego przedmiotu, ucichnie wewnętrzna ‘paplanina’ myśli. Zadowolenie, jakie odczuwamy pochodzi nie tyle z wykonywanych czynności, ile z koncentracji umysłu na tychże. Spokój umysłu, który zapewniają owe czynności, jest jednak krótkotrwały, mija z chwilą wykonania zadania. Po jego zakończeniu umysł znowu zaczyna błądzić bez celu, tracąc energię na pozostawaniu w przeszłości lub w przyszłości, nie dostrzegając tego co dzieje się aktualnie. Pomocna będzie tu regularna praktyka medytacji, która zapewni nam trwały spokój umysłu i płynące z niego zadowolenie.
Medytacja polega na ciągłej obserwacji umysłu, na skoncentrowaniu go na wybranym punkcie i wyciszeniu by móc doświadczyć naszego wyższego Ja. Wyciszając fale mózgowe, zaczynamy rozumieć naszą prawdziwą naturę oraz doświadczać jej spokoju i mądrości.
Koncentrując się na płomieniu świecy lub na mantrze ciągle ‘ściągamy’ uwagę do przedmiotu koncentracji, ograniczając poruszanie się umysłu do wąskiego kręgu. Oczywiście na początku myśli uporczywie uciekają, lecz dzięki mocnej praktyce udaje się opanować i wydłużyć koncentację.Dlatego też wstępna koncentracja kiedy myśli bardziej błądzą jest raczej koncentracją.Podczas medytacji obserwujemy nieprzerwany strumień myśli. Różnica między koncentracją a medytacją, to różnica stopnia a nie techniki>Swami Vishnu wyjaśnia to w ten sposób:
„W czasie koncentracji trzeba trzymać umysł mocno na wodzy, podczas medytacji wodze nie są już potrzebne, umysł sam trzyma się jedej fali”.
Ósmym stopniem jogi jest samadhi lub nadświadomość, stan poza czasem, przestrzenią i przyczynowością, kiedy to wznosimy się ponad ciało i umysł, doświadczamy istnienia absolutnej jedności

Podobnie jak ogniskowe promieni słonecznych za pomocą lupy rozgrzewają je tak bardzo, że parzą, tak samo koncentrowanie rozproszonych myśli sprawia, że umysł staje się przenikliwy i potężny.
„Medytacja nie przychodzi łatwo.Piękne drzewo rośnie powoli, trzeba czekać aż zakwitnie, dojrzeją jego owoce i dopiero wtedy można ich skosztować. Rozkwit medytacji to niewyrażalny spokój, który przenika całe nasze jestestwo,. Jej owoce to rzecz nieopisywalna…”
Joga we Wrocławiu, lekcje jogi we Wrocławiu.

HATHA JOGA – SPRAWDŹ AKTUALNE TERMINY W NASZYM GRAFIKU ZAJĘĆ


∗ AERIAL JOGA – ANTIGRAVITY YOGA

Aerial Joga w Centrum Jogi i Samorealizacji "Biała Sowa" we Wrocławiu - Zajęcia i kursy jogi we Wrocławiu.
Aerial joga to połączenie jogi, fitnessu, stretchingu, tańca i akrobatyki. Polega na wykonywaniu ćwiczeń z użyciem “hamaka” (miękkiego trapezu)- wiszącego materiału, który służy do wsparcia masy ciała. Materiał pomaga w rozluźnieniu, ułatwia wykonywanie ćwiczeń, pozwala na głębsze rozciąganie, jest podporą do pozycji odwróconych. Podwieszenie ciała kilka centymetrów nad ziemią uwalnia napięcie z mięśni i kości.

Aerial joga uelastycznia ciało, wzmacnia ramiona i brzuch bez obciążania kręgosłupa. Aerial joga to nowa forma powstała w 2006 roku w Nowym Jorku. Stworzyła ją Michelle Dortignac- tancerka i akrobatka, która zafascynowana jogą postanowiła spróbować połączyć akrobatykę, jogę i taniec.

Aerial joga to doskonała forma tzw. slow fitnessu, czyli aktywności rozciągająco- relaksującej dla każdej grupy wiekowej. Każdy może ćwiczyć Aerial jogę, nie potrzebne są żadne predyspozycje czy silne mięśnie. Najwspanialsze w Aerial jodze jest to, że możemy poczuć jak unosimy się w powietrzu, nad ziemią zupełnie bezpiecznie. Podczas zajęć dużo jest śmiechu i zabawy- odkrywamy radość, rozciągamy ciało, relaksujemy się. Aerial joga jest całkowiecie bezpiezna- używany sprzęt i materiał są specjalnie przystosowane do tego typu ćwiczeń.  Zapewniają bezpieczeństwo i relaks.
Joga we Wrocławiu, lekcje jogi we Wrocławiu.

Zapisy na zajęcia oraz warsztaty tel. 880 174 579 lub mailowo: airjoga@gmail.com

AERIAL JOGA – SPRAWDŹ AKTUALNE TERMINY W NASZYM GRAFIKU ZAJĘĆ

Ilość miejsc ograniczona!


∗ JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

Lekcje jogi dla kobiet w ciąży
Joga jest starożytnym holistycznym systemem, dającym możliwość tworzenia harmonii między ciałem, umysłem i sercem.  Joga dla kobiet w ciąży – zajęcia we Wrocławiu. Joga we Wrocławiu.

Ciąża to okres nieustających przemian zarówno w aspekcie fizycznym , psychicznym jak i emocjonalnym. Praktyka jogi podczas tych dziewięciu miesięcy pomaga nie tylko utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Przywraca również spokój tak potrzebny matce i dziecku.

Zanim zaszłam w ciążę, przez dziesięć lat praktykowałam różne ścieżki jogi. W trakcie ciąży spotkałam się z nowymi wyzwaniami, z którymi dzięki jodze udało mi się zachować szczupłą, sprężystą sylwetkę, jasny umysł, serce w miłości do siebie i rozwijającego się maleństwa.

W obecnej praktyce wykorzystuję nie tylko własne doświadczenia, ale także doświadczenia wielu innych kobiet, z którymi miałam szczęście współpracować. Moim celem jest wykorzystanie szerokiego spektrum pozycji i ich modyfikacji wzbogaconych zrozumiałym dla wszystkich komentarzem na temat ich przydatności w różnych stanach psychicznych, fizycznych i emocjonalnych towarzyszących ciąży.

Dzięki delikatnemu ruchowi, który proponuje joga, usprawnia się przepływ krwi i limfy w ciele matki i tym samym w ciele dziecka. Joga sięga do korzeni napięć skumulowanych w ciele, wynikających ze stresu, pośpiechu, siedzącego trybu życia, utraty kontaktu z naturą, tłumienia emocji, które hamowane mają tendencje do wracania ze zdwojoną siłą. Połączenie działania hormonów wydzielanych podczas ciąży z efektami świadomego oddechu może spowodować dobroczynne uwolnienie gwałtownych uczuć, na które dobrze jest sobie pozwolić, tak aby nie kumulowały się w ciele objawiając się w późniejszym czasie chorobami.

Ćwiczenia jogi, które polecam nie są niczym nienaturalnym, wręcz przeciwnie wynikają z instynktownych i prostych ruchów, które każdy z łatwością może wykonać. W swojej praktyce zamiast sztywnych zestawów ćwiczeń staram się stosować odwzorowanie naturalnych ruchów. Asany- pozycje jogi są przydatne w zwiększeniu ogólnej elastyczności potrzebnej w czasie ciąży, a niektóre z ćwiczeń wzmacniających poszczególne grupy mięśniowe zostały zapożyczone z fizjoterapii. Skupienie się na rytmie oddechu jest jedną z najprostszych form medytacji, oddech stanowi pomost pomiędzy naszą świadomością a podświadomością, a dzięki odpowiednim ćwiczeniom łączy nas z tą ostatnią sprawującą kontrolę nad naszymi emocjami. Pozwala powrócić lub utrzymać harmonię z otaczającym nas światem.

Każde zajęcia dopasowane są do indywidualnych możliwości i potrzeb osób uczestniczących.

Kameralność grup zapewnia możliwość modyfikowania wykonywanych asan w zależności od trymestru, w którym znajdują się uczestniczki. Dzielimy się swoją pasją i zdobytym doświadczeniem. Dzielimy się najlepszym.

autor: Alina Pawela, „Joga dla kobiet w ciąży”, www.joga-wroclaw.pl

Joga w ciąży, joga dla kobiet w ciąży, ćwiczenia w ciąży
Joga, ćwiczenia dla kobiet w ciąży to lepsze samopoczucie i lekarstwo na dolegliwości w czasie ciąży, to także lepsze samopoczucie dla twojego przyszłego dziecka.

Naucz się na JODZE zauważać potrzeby swojego ciała, wycisz emocje i bądź w lepszym humorze.

Joga dla przyszłych mam i po porodzie odbywają się w nowopowstającym obiekcie: Joga dla kobiet w ciąży

ul. Wieniawskaiego we Wrocławiu (okolice głównej bramy stadionu Olimpijskiego)

JOGA W CIĄŻY – SPRAWDŹ AKTUALNE TERMINY W NASZYM GRAFIKU ZAJĘĆ

*  prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy: airjoga@gmail.com

** WAŻNE: jeśli pierwszy raz jesteś na zajęciach lub nie ćwiczyłaś jeszcze pod okiem obecnego prowadzącego, uprzedź go o tym, że jesteś w ciąży – to twój obowiązek.

Joga w ciąży, joga dla kobiet w ciąży, ćwiczenia w ciąży


∗ TAI CHI

∗I LIQ CHUAN

TAI CHI - Wrocław - I Liq Chuan

CO TO JEST I LIQ CHUAN?
I Liq Chuan (www.iliqchuan.com) to w dosłownym tłumaczeniu mentalno-fizyczna sztuka walki. Jest to system rodowy rodziny Chin, którego spadkobiercą i głównym nauczycielem jest obecnie mieszkający w USA Mistrz Sam F.S. Chin, regularnie odwiedzający Polskę od 2008 roku. System można ćwiczyć w trzech wymiarach, jako sztukę walki, sztukę samorozwoju oraz pod kątem zdrowia.
I Liq Chuan jest niezwykle skuteczną sztuką budowy świadomości ciała i nauki jego precyzyjnej mechaniki. Metodyka nauki oparta jest o zasady a nie naukę technik, bazuje na sztuce walki, uczy struktury, elastyczności i gotowości ciała i umysłu. Trening bardzo szybko przekłada się na widoczne efekty u ćwiczących, takie jak balans, koordynacja, elastyczność, umiejętność angażowania partnera i kontrola kontaktu.

KONTAKT:

Grzegorz Rozbicki, Tel. 606 722 529, e-mail: grozbicki@novena.com.pl
www.facebook.com/ILC.WRO

TAI CHI – SPRAWDŹ AKTUALNE TERMINY W NASZYM GRAFIKU ZAJĘĆ

∗Yangjia Michuan Taijiquan

Yangjia Michuan Taijiquan we Wrocławiu

TRENINGI:

Yangjia Michuan Taijiquan (Sekretny Przekaz Rodziny Yang) (www.grtc.pl) – styl Taijiquan, którego twórcą jest Yang Luchan. Jest to tradycyjna chińska sztuka walki, której trening obejmuje pracę z oddechem i krążeniem energii Qi, a także praktykę technik walki wręcz oraz z użyciem broni białej.
Program:

Ćwiczenia podstawowe
Zhan Zhuang
Forma ręczna – 1. sekcja
Tui Shou (ćwiczenia podstawowe, wolne Tui Shou)
Trening zastosowań technik z formy
Dla bardziej zaawansowanych:
Podstawy San Shou (technika wykonywania uderzeń i kopnięć, wykorzystanie technik Taijiquan w samoobronie)
Techniki podstawowe miecza Taiji

TRENINGI WEEKENDOWE:

Jianfa -Tradycyjna Szermierka Chińska – podstawy walki chińskim mieczem, trening zastosowań w ćwiczeniach z partnerem

KONTAKT:

Krzysztof Tyc, Tel. 606 387 004, e-mail: info@grtc.pl

TAI CHI – SPRAWDŹ AKTUALNE TERMINY W NASZYM GRAFIKU ZAJĘĆ

 Joga Wrocław, lekcje jogi we Wrocławiu, zajęcia jogi we Wrocławiu.

0
    0
    Twój koszyk
    Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu