JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

 

Joga jest starożytnym holistycznym systemem, dającym możliwość tworzenia harmonii między ciałem, umysłem i sercem.

Joga dla kobiet w ciąży.
Ciąża to okres nieustających przemian zarówno w aspekcie fizycznym , psychicznym jak i emocjonalnym. Praktyka jogi podczas tych dziewięciu miesięcy pomaga nie tylko utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Przywraca również spokój tak potrzebny matce i dziecku.

W obecnej praktyce wykorzystujemy nie tylko własne doświadczenia, ale także doświadczenia wielu innych kobiet, z którymi mieliśmy szczęście współpracować. Naszym celem jest wykorzystanie szerokiego spektrum pozycji i ich modyfikacji wzbogaconych zrozumiałym dla wszystkich komentarzem na temat ich przydatności w różnych stanach psychicznych, fizycznych i emocjonalnych towarzyszących ciąży.

Dzięki delikatnemu ruchowi, który proponuje joga, usprawnia się przepływ krwi i limfy w ciele matki i tym samym w ciele dziecka. Joga sięga do korzeni napięć skumulowanych w ciele, wynikających ze stresu, pośpiechu, siedzącego trybu życia, utraty kontaktu z naturą, tłumienia emocji, które hamowane mają tendencje do wracania ze zdwojoną siłą. Połączenie działania hormonów wydzielanych podczas ciąży z efektami świadomego oddechu może spowodować dobroczynne uwolnienie gwałtownych uczuć, na które dobrze jest sobie pozwolić, tak aby nie kumulowały się w ciele objawiając się w późniejszym czasie chorobami.

Ćwiczenia jogi, które polecamy nie są niczym nienaturalnym, wręcz przeciwnie wynikają z instynktownych i prostych ruchów, które każdy z łatwością może wykonać. W swojej praktyce zamiast sztywnych zestawów ćwiczeń staram się stosować odwzorowanie naturalnych ruchów. Asany- pozycje jogi są przydatne w zwiększeniu ogólnej elastyczności potrzebnej w czasie ciąży, a niektóre z ćwiczeń wzmacniających poszczególne grupy mięśniowe zostały wzbogacone o wiedzę i ruch wynikający z fizjoterapii obecnie stosowanej. Skupienie się na rytmie oddechu jest jedną z najprostszych form medytacji, oddech stanowi pomost pomiędzy naszą świadomością a podświadomością, a dzięki odpowiednim ćwiczeniom łączy nas z tą ostatnią sprawującą kontrolę nad naszymi emocjami. Pozwala powrócić lub utrzymać harmonię z otaczającym nas światem.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu tel. 880 174 579 w ŚRODY i PIĄTKI o 10:30

Każde zajęcia dopasowane są do indywidualnych możliwości i potrzeb osób uczestniczących.

Kameralność grup zapewnia możliwość modyfikowania wykonywanych asan, w zależności od trymestru, w którym znajdują się uczestniczki. Dzielimy się swoją pasją i zdobytym doświadczeniem. Dzielimy się najlepszym.

Zajęcia prowadzą certyfikowani nauczyciele jogi z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z kobietami w ciąży:

Marvin Brener i Alina Pawela

 

Zapraszamy Cię serdecznie.

 

 Możliwość komentowania została wyłączona.